Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zakończyły się Warsztaty Satyry i Karykatury „Morka”. Po raz dziewiąty Ustronie Morskie stało się Letnią Stolicą Dobrego Humoru. Jak zwykle nie zabrakło atrakcji.


W tym roku w warsztatach wzięli udział: Henryk Cebula, Tomasz Wołoszyn, Jarosław Wojtasiński, Jarosław Hnidziejko, Paweł Kuczyński, Tomasz Niewiadomski, Janusz Mrozowski, Paulina Kopestyńska, Jacek Podlasiński, Michał Graczyk, Szczepan Sadurski i Dariusz Pietrzak. Rządzili gminą od momentu przekazania symbolicznego klucza przez wójta Jerzego Kołakowskiego. Odbyło się to na wielkiej cenie koncertowej trasy RMF FM w obecności kilku tysięcy widzów. Dzień wcześniej wprost na plaży na cześć Stolicy Dobrego Humoru koncertowała Strażacka Orkiestra Dęta „Morka”.

W programie warsztatów nie zabrakło tradycyjnego „Dnia Karykaturzysty”, zorganizowanego dwukrotnie – w Ustroniu Morskim i Sianożętach. Rysownicy przeprowadzili także naukę rysunku satyrycznego dla kolonistów wypoczywających w Ośrodku „Janosik”. Przez cały czas podpatrywali letnie życie turystów i mieszkańców. Rysowali karykatury także podczas otwarcia Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Helios”.

W trakcie „Morki” otwarto dwie wystawy. Najpierw ponad 130 rysunków autorów z całego świata stworzonych z okazji 10-lecia Partii Dobrego Humoru. Otwarcia dokonał sam jej szef – Szczepan Sadurski. Wernisaż zakończył się zbiorowym odtańczeniem samby w rytm muzyki zagranej na kongach przez Piotra Sobieszka. Te rysunki można oglądać do końca wakacji na piętrze GOK.

Elementem finałowym warsztatów był wernisaż rysunków poplenerowych.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama