Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na teren kompleksu basenów "Helios" w Ustroniu Morskim, zawitała kolumna pojazdów zabytkowych i historycznych. Była Syrenka, Warszawa i Nyska.


To członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Motoryzacji z Kołobrzegu stawili się, by zaprezentować swoje maszyny. Możliwość obejrzenia z bliska tylu klasycznych i niestety już rzadko spotykanych na naszych drogach pojazdów, to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Pokaz starych pojazdów uświetniony był dodatkowo przez zespół muzyczny, którego repertuar dopasowano do epoki. Modele zaprezentowane pod Heliosem pochodzą z czasów, gdy auta miały jeszcze swój charakter i indywidualny styl, czego brakuje większości produkowanych dziś samochodom. Użytkownicy współczesnych aut, przyzwyczajeni do wygód i aktualnej stylistyki, mogli sobie przypomnieć, jak wyglądała motoryzacja kilkadziesiąt lat temu. Niejednemu starszemu uczestnikowi imprezy zakręciła się łezka w oku, gdy widok Syrenki czy dużego Fiata przywoływał miłe wspomnienia z młodości. Milicyjna Nyska, Star czy Fiat 125p raczej nie kojarzą się już tak dobrze większości starszych widzów. Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest coraz większe zainteresowanie wiekowymi pojazdami i coraz większa rzesza pasjonatów, którzy poświęcają wiele czasu i pieniędzy by wyszukiwać, chronić przed złomowaniem, odnawiać i utrzymywać w należytym stanie stare samochody i motocykle. Dzięki obecnym trendom, które dotarły do nas z krajów bardziej rozwiniętych, auta, którymi jeszcze kilka lat temu nie było w modzie pokazać się w towarzystwie, dziś przeżywają drugą młodość.

MG

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama