Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Portal ustronie-forum.pl ostrzega przed firmą naciągającą na dodatkowe koszty działalności gospodarczej. Ta opłata na pewno nie jest obowiązkowa.


Pisma trafiły do niektórych przedsiębiorców w Ustroniu Morskim. Firma z Warszawy, opierając się na lakonicznym i nie odnoszącym się do sugestii paragrafie ustawy o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej, nakłania do wpłacenia 115 złotych celem znalezienia się w nie wiadomo komu potrzebnym "Krajowym Rejestrze Pracowników i Pracodawców". Takie słowa jak: ogłoszenie, wymaga, uregulowania, rozporządzenie, są kuriozalne i nie mają związku z jakimikolwiek obowiązkami. A już zwrot na końcu o konieczności wpłacenia 115 złotych w nieprzekraczalnym terminie, świadczyć może faktycznie o powstaniu jakiegoś obowiązku. A to nieprawda. Nie ma żadnego obowiązku, rejestr generalnie niczemu nieświadomym przedsiębiorcom do niczego nie jest potrzebny. No, chyba, że komuś zbywa 115 złotych i nie wie, co może z nim zrobić...

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama