Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Spotkanie z dzikiem w lesie do bezpiecznych nie należy. Czasami jednak dzika znaleźć trzeba, zwłaszcza na wieść o tym, że to egzemplarz w lesie nietypowy...

Populacja dzików w Polsce szacowana jest na około 250 tysięcy sztuk. Ze względu na liczne występowanie, cenione mięso, a także na szkody wyrządzane rolnikom, dziki stają się częstą ofiarą polowań zarówno myśliwych, jak i kłusowników. W samym województwie zachodniopomorskim, w sezonie 2008-2009, oficjalnie odstrzelonych zostało około 34 tysiące sztuk, co stanowi największą ilość względem innych w kraju.

Należy też wspomnieć o ważnej roli, jaką w ekosystemie odgrywają dziki. Typowym śladem obecności tych zwierząt są zryte warstwy ziemi, dzięki czemu wymieszaniu ulega ściółka i gleba. Dziki oczyszczają też obszary leśne i polne z padliny. Typowa okrywa włosowa dorosłego osobnika ma barwę brunatną, natomiast sierść warchlaka charakteryzuje się dwukolorowymi pasami. Jak wśród wielu gatunków zwierząt, również wśród dzików zdarzają się albinosy. Niemal białe futro pokryte jest kilkoma ciemnymi plamami. Dzik albinos to widok niezwykle rzadki i ciekawy. Jeden z tak ciekawie umaszczonych okazów żyje w okolicy Ustronia Morskiego. Jest potężnej budowy ciała, jego widok potrafi zrobić wrażenie. Przed kilkoma dniami udało  się na niego natrafić naszemu współpracownikowi.

MG

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama