Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, ustronie, morskie, elektrownia, atomowa, gąskiW Ustroniu Morskim odbyło się spotkanie, na którym mieszkańcy i politycy opowiedzieli się przeciwko budowie elektrowni atomowej w Gąskach.


Mieszkańcy Ustronia spotkali się w celu omówienia swojego położenia w związku z możliwą budową w okolicznych Gąskach pierwszej w Polsce elektrowni atomowej. Mieszkańcy miejscowości nadmorskich są temu pomysłowi zasadniczo przeciwni. Zapowiadane są masowe referenda lokalne przeciwko elektrowni. Samo Ustronie Morskie jeszcze niedawno planowało starać się o status uzdrowiska. Mieszkańcy żartowali, że będzie tu można za darmo się prześwietlać.

Posłuchaj, jak przebiegało spotkanie w Ustroniu Morskim:

{mp3}sound2/ustronie{/mp3}

Poseł Czesław Hoc namawiał mieszkańców, aby nie dali się nabrać obietnicą tworzenia nowych miejsc pracy, bo jeśli elektrownia w Gąskach powstanie, to z czysto psychologicznego powodu nikt tu nie przyjedzie, bo dotąd żyjący z turystów teren będzie kojarzył się z radioaktywnym dorszem i turystyką atomową, a z plaży będzie widać kominy elektrowni. Zdaniem posła PiS, to dla regiony była prawdziwa katastrofa ekonomiczna. Dlatego polityk liczy, że mieszkańcy opowiedzą się przeciwko elektrowni w referendum.

Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu, skarżył się, że mieszkańcy pomysłem budowy elektrowni w Gąskach zostali zaskoczeni. Poinformował, że powstaje już uchwała o proteście radych kołobrzeskich przeciwko elektrowni. Gromek nie jest przeciwko samej energii atomowej, ale nie w tym miejscu. Jak wspomniał, wystarczy, że nad morzem pozyskuje się energię wiatrową. Dodał jednak, że jeśli będzie trzeba, w Kołobrzegu w tej sprawie zostanie ogłoszone referendum, co sala przyjęła z entuzjazmem. Prezydenta wsparł poseł Marek Hok, przypominając wieloletni trud mieszkańców regionu w budowę całej infrastruktury turystycznej, a tu nagle wszyscy dowiadują się, że na wysokości latarni morskiej w Gąskach może zostać usytuowana elektrownia atomowa. Ja stwierdził, biedny region koszaliński, poradził sobie po upadku PGR-ów, postawił na turystykę i agroturystykę, a teraz to wszystko może zostać jedną, jego zdaniem nieprzemyślaną decyzją, zaprzepaścić. Poseł PO liczy, że w tej kwestii zwycięży zdrowy rozsądek i nikt nie będzie działał na szkodę mieszkańców i ich przyszłości, a jeśli nie, będzie trzeba wyrazić swój stanowczy sprzeciw.

W spotkaniu brali udział także przedstawiciele stowarzyszenia "Ekologiczny Kołobrzeg". Przypominali, że obok działań w kierunku referendum, trzeba zdążać w kierunku racjonalizacji polityki przestrzennej Gminy Mielno. Okazuje się jednak, że gmina nie ma planów przestrzennego zagospodarowania i to również zostało wykorzystane.

Zachęcamy do wysłuchania poszczególnych głosów w dyskusji. Do tematu będziemy powracali.

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, ustronie, morskie, elektrownia, atomowa, gąski

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, ustronie, morskie, elektrownia, atomowa, gąski

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, ustronie, morskie, elektrownia, atomowa, gąski

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, ustronie, morskie, elektrownia, atomowa, gąski

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, ustronie, morskie, elektrownia, atomowa, gąski

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama