Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, szerszenie, szkodniki, walkaZbliża się wiosna. Mamy coraz większe temperatury, które zwiększa także coraz mocniej grzejące słońce. Owady budzą się ze snu, choć nie wszystkie...


Tegoroczna zima nie była specjalnie uciążliwa dla owadów, zwłaszcza dla tych, z którymi nie chcemy się bliżej spotykać. Mowa o osach i szerszeniach. Zwłaszcza te ostatnie są szczególnie groźne dla zdrowia i życia ludzi. Budzą powszechny strach, a ich obecność jest czasami bliższa, niż nam się wydaje. Owady te budują swoje gniazda w dziuplach drzew, a także na domach (pod okapem lub w dziurze elewacji) lub w ich okolicach. Przyczyną powyższego jest utrata naturalnych siedlisk przez te owady i urbanizacja terenów rolniczych. Tak jest na przykład w Ustroniu Morskim.

Dziś otrzymaliśmy zdjęcie od jednego z naszych Czytelników, który samodzielnie pozbył się szerszeni. Nie jest to trudne zadanie, ale wymaga dużej odpowiedzialności i fachowego podejścia. Dlatego nie polecamy robić tego na własną rękę, gdyż ewentualny wypadek może skończyć się tragicznie, zarówno dla osoby, która zajęła się usuwaniem gniazda, jak i dla innych osób postronnych, które mogą zostać zaatakowane przez rozjuszone owady. W przypadku zauważenia gniazda szerszeni, jego utylizację należy zlecić specjalistycznej firmie, a w przypadku agresywnego zachowania się owadów (na zdjęciu archiwalnym), wezwać straż pożarną.

Najlepszą porą na walkę z szerszeniami jest zima, kiedy owady śpią w gnieździe. Dlatego to już ostatnia okazja na takie działania - idzie bowiem wiosna.

informacje kołobrzeg, szerszenie, szkodniki, walka, ustronie

informacje kołobrzeg, szerszenie, szkodniki, walka, ustronie

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama