menu

Gmina Ustronie dba o bociany

informacje kołobrzeg, bociany, ustronie, gniazdaW trosce o bezpieczeństwo bocianów, w gminie Ustronie Morskie wójt Jerzy Kołakowski podjął decyzję, o przebudowie gniazd bocianich na słupach "Energii".


Gmina przystąpiła do programu „Dbaj o bociany” zainicjowanej przez Grupę Energa. W ramach akcji, mającej na celu ratowanie chronionych ptaków, na słupach energetycznych instaluje się bezpieczne platformy pod bocianie gniazda. W dniu dzisiejszym takie prace montażowe odbyły się w miejscowości Rusowo, gdzie Rada Sołecka zinwentaryzowała miejsca, wskazując te najchętniej odwiedzane przez bociany. Nowe platformy zbudowane są z metalowej, ażurowej konstrukcji, pod którą umieszcza się osłonę z tworzywa sztucznego, by tworzące gniazdo patyki, gałęzie czy sznurki nie spadały z gniazda na przewody.

 

informacje kołobrzeg, bociany, ustronie, gniazda

informacje kołobrzeg, bociany, ustronie, gniazda

informacje kołobrzeg, bociany, ustronie, gniazda

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.