Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, jerzy, kołakowski, oświadczenieZa naszym pośrednictwem, wójt Jerzy Kołakowski składa oświadczenie w sprawie zwrotu podatku rolnego i od nieruchomości za lata 2007-2011.


W związku z informacją, która pojawiła się jako nieautoryzowany, samodzielny tekst dziennikarski na stronach internetowych Wójt Gminy informuje, że do urzędu w dniu 9 marca br. wpłynęła od jednego z podatników korekta deklaracji (deklaracja korygująca) od nieruchomości i podatku rolnego za okres 2007-2011. Powyższy stan prawny w obecnej chwili jest weryfikowany przez pracowników urzędu. Zgodnie z przepisami ordynacji podatkowej podatnik może wystąpić do organu podatkowego o zwrot podatku maksymalnie za okres do 5-ciu lat wstecz. Dotychczas podatki były wpłacane przez powyższy podmiot w całości jak za teren pod działalność gospodarczą tzn. po najwyższej stawce podatkowej. W roku bieżącym organ podatkowy otrzymał deklarację na rok 2012 z odmiennym niż w latach 2005-2011 podziałem gruntów i obmiarem podatkowym oraz na kwotę podatku o blisko połowę niższą niż podatnik wpłacał dotychczas. W związku z powyższym, po konsultacjach z pracownikami referatu Budżetu i Finansów wszczęta została procedura weryfikacji deklaracji podatkowej za rok 2012. W toku postępowania, prowadzonego zgodnie z ordynacją podatkową podatnik wystąpił, jak na wstępie z korektą deklaracji podatku za okres 2007-2011.

W trosce o nienaruszanie dóbr osobistych, zarówno podmiotów prawnych jak i fizycznych oraz biorąc pod uwagę, że powyższe postępowanie jest w toku, prosimy o zachowanie rozsądku i powściągliwości w powyższym temacie, do czasu wyjaśnienia sprawy przez odpowiednie organy.

Z poszanowania jawności i przejrzystości działań urzędu zapewniam, że po zakończeniu sprawy zostaną upublicznione wszystkie istotne w tej kwestii informacje dla mieszkańców gminy i osób zainteresowanych.

Nadmieniam, że za wszystkie informacje, które pojawiły się lub pojawią bez autoryzacji urzędu, w tekstach o przedmiotowym temacie lub w komentarzach do nich, gmina nie ponosi odpowiedzialności.

Jerzy Kołakowski
Wójt Gminy Ustronie Morskie

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama