Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, jerzy, kołakowski, oświadczenieZa naszym pośrednictwem, wójt Jerzy Kołakowski składa oświadczenie w sprawie zwrotu podatku rolnego i od nieruchomości za lata 2007-2011.


W związku z informacją, która pojawiła się jako nieautoryzowany, samodzielny tekst dziennikarski na stronach internetowych Wójt Gminy informuje, że do urzędu w dniu 9 marca br. wpłynęła od jednego z podatników korekta deklaracji (deklaracja korygująca) od nieruchomości i podatku rolnego za okres 2007-2011. Powyższy stan prawny w obecnej chwili jest weryfikowany przez pracowników urzędu. Zgodnie z przepisami ordynacji podatkowej podatnik może wystąpić do organu podatkowego o zwrot podatku maksymalnie za okres do 5-ciu lat wstecz. Dotychczas podatki były wpłacane przez powyższy podmiot w całości jak za teren pod działalność gospodarczą tzn. po najwyższej stawce podatkowej. W roku bieżącym organ podatkowy otrzymał deklarację na rok 2012 z odmiennym niż w latach 2005-2011 podziałem gruntów i obmiarem podatkowym oraz na kwotę podatku o blisko połowę niższą niż podatnik wpłacał dotychczas. W związku z powyższym, po konsultacjach z pracownikami referatu Budżetu i Finansów wszczęta została procedura weryfikacji deklaracji podatkowej za rok 2012. W toku postępowania, prowadzonego zgodnie z ordynacją podatkową podatnik wystąpił, jak na wstępie z korektą deklaracji podatku za okres 2007-2011.

W trosce o nienaruszanie dóbr osobistych, zarówno podmiotów prawnych jak i fizycznych oraz biorąc pod uwagę, że powyższe postępowanie jest w toku, prosimy o zachowanie rozsądku i powściągliwości w powyższym temacie, do czasu wyjaśnienia sprawy przez odpowiednie organy.

Z poszanowania jawności i przejrzystości działań urzędu zapewniam, że po zakończeniu sprawy zostaną upublicznione wszystkie istotne w tej kwestii informacje dla mieszkańców gminy i osób zainteresowanych.

Nadmieniam, że za wszystkie informacje, które pojawiły się lub pojawią bez autoryzacji urzędu, w tekstach o przedmiotowym temacie lub w komentarzach do nich, gmina nie ponosi odpowiedzialności.

Jerzy Kołakowski
Wójt Gminy Ustronie Morskie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama