Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, ustronie, rada gminy, skarbnik, odwołanieWójt Jerzy Kołakowski złożył wniosek na dzisiejszej sesji o odwołanie skarbnika gminy - Jolanty Włodarek. Większość radnych poparła postulat wójta.


Utratą zaufania i brakiem możliwości współpracy uzasadnił swój wniosek o odwołanie skarbnika Jerzy Kołakowski. Nietrudno powiązać to z ustaleniami, z których wynika, że spółka Baltic Center Polska nadpłaciła podatki w wysokości kilku milionów złotych. W przypadku konieczności wypłacenia tych pieniędzy z ustawowymi odsetkami, gminie Ustronie grożą poważne problemy finansowe, tym bardziej, że i bez tego sytuacja finansowa tej jednostki samorządu terytorialnego jest trudna.

Jak powiedział nam Jerzy Kołakowski, po tym co zostało już ustalone, nie widzi dalszej możliwości współpracy ze skarbnikiem, stąd jego wniosek. Wójt dodał również, że całą sprawę nadpłaconego podatku przekazała kołobrzeskiej prokuraturze. Na sesji, część radnych była zaskoczona wnioskiem Kołakowskiego. Pojawiły się głosy, że odwoływanie skarbnika podczas jego nieobecności nie jest do końca uczciwe. Chodzi o to, że skarbnik przebywa na zwolnieniu lekarskim. Wójt zdania nie zmienił i ostatecznie 11 radnych podjęło uchwałę o odwołaniu skarbnika.

Wójt szerzej w sprawie nie chce się wypowiadać. Woli, żeby sprawę wyjaśnili śledczy.

Fot. archiwum

 

informacje kołobrzeg, ustronie, rada gminy, skarbnik, odwołanie

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama