Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, ustronie, kołakowski, absolutoriumJednogłośnie radni Ustronia Morskiego zagłosowali za uchwałą absolutoryjna dla wójta Jerzego Kołakowskiego. Nie było żadnej dyskusji w tej kwestii.


Wydawać by się mogło, że to będzie gorąca i ciekawa sesja. W końcu jeszcze nie tak dawno, radni skarżyli się na zastraszanie przez wójta, na szantaż ze strony urzędników. Mówiło się o złej atmosferze w samorządzie, a przecież absolutorium, co tu dużo ukrywać, jest nie tylko skwitowaniem finansowym, ale również politycznym papierkiem lakmusowym. W tym przypadku, brak jakiejkolwiek dyskusji na uchwałą absolutoryjną, gdy nad innymi mało znaczącymi kwestiami radni Rady Gminy potrafią dyskutować godzinami, może dziwić.

Już po absolutorium, radni sprzeczali się o fakt, że nie otrzymali pełnej informacji o działalności Gminnego Ośrodka Kultury. Wobec nieobecności dyrektora jednostki Artura Baranowskiego, postawiono wniosek o wycofanie uchwały dotyczącej sprawozdania finansowego instytucji kultury Gminy Ustronie Morskie. I choć uchwała dotyczy spraw finansowych, radni zarzucali, że instytucje kultury nie mogły się w nim pochwalić ze swoich osiągnięć, że nie ma w tej kwestii opinii organu społecznego. W takiej sytuacji, wójt postanowił sam bronić stanowiska gminy, przypominając, że nadal toczy się postępowanie wobec byłego dyrektora GOK w sprawie nieprawidłowego wydatkowania ponad 200 tysięcy złotych. Sekretarz gminy, Tomasz Grobla, stwierdził, że radni nie dyskutowali w tej sprawie na komisjach, a na sesji pojawia się problem z przyjęciem uchwały. Radna Anna Bitzen odpowiedziała, że na komisjach dyrektor Baranowski nie odpowiadał na pytania, bo zasłaniał się tajemnicą spraw pracowniczych.

O tym, że dyskusji nie będzie, a wójt otrzyma jednogłośnie absolutorium, było wiadomo już przed sesją. Głosowanie miało więc charakter formalny. Wcześniej, pozytywnie o wykonaniu budżetu wypowiedziała się Komisja Rewizyjna. Warto tylko przypomnieć, że wykonanie budżetu gminy zamknęło się w kwocie ponad 24 milionów złotych po stronie przychodów i ponad 28 milionów złotych po stronie wydatków. Deficyt budżetowy wyniósł 4,4 mln złotych.

informacje kołobrzeg, ustronie, kołakowski, absolutorium

informacje kołobrzeg, ustronie, kołakowski, absolutorium

informacje kołobrzeg, ustronie, kołakowski, absolutorium

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama