Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, kołakowski, ustronie, sesja, rada, zmianyPonad Podziałami - tak nazywa się nowy klub radnych w Radzie Gminy Ustronie Morskie. Pierwsza decyzja opozycji to zmiana wiceprzewodniczącego Rady.


To nie była łatwa sesja dla wójta Jerzego Kołakowskiego. Skumulowało się na niej zbyt dużo negatywnych informacji. Najpierw o podziale Klubu Radnych "Sami Swoi" i powstaniu drugiego klubu "Ponad Podziałami", w skład którego weszło 7 radnych, w tym radni dotychczasowego klubu, wspierającego wójta. Jego szefem została radna Anna Britzen. Potem rozpoczęło się odwoływanie wiceprzewodniczącej Rady Gminy - Marzeny Molcan. Wniosek ten poparło 8 radnych. Na tej funkcji zastąpił ją Andrzej Basarab, w poprzedniej kadencji przewodniczący Rady Gminy.

Według wójta, nie chodzi w tej sprawie o nic innego jak o stołki, stąd zmiana opcji jego dotychczasowych kolegów. Zdaniem części radnych, w tym Krzysztofa Grzywnowicza, przewodniczącego Rady Gminy, w gminie widoczne są objawy chaosu i braku komunikacji. W konsekwencji, Jerzy Kołakowski traci poparcie w radzie.

Wójt poinformował, że na dzisiejszej sesji nie jest w stanie obsadzić stanowiska skarbnika gminy, bowiem osoba, która konkurs na to stanowisko wygrała, złożyła rezygnację przed objęciem obowiązków... Więcej, w materiale video.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama