Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, zające, ustronieW naszym powiecie i okolicy mamy deficyt zajęcy. W sumie mieliśmy, bo dzięki Kołu Łowieckiemu "Świt", jest ich już 80 więcej. Mają się zadomowić i rozmnażać.


Trudno powiedzieć, co jest winne spadku liczebności zajęcy we wschodniej części powiatu kołobrzeskiego i zachodniej koszalińskiego. Być może choroby, być może zwiększenie liczebności naturalnych wrogów. W każdym razie, zając szarak to rzadkość. I to się ma zmienić, dzięki akcji przesiedleńczej. Do Strachomina pod Ustroniem przywieziono aż 80 zajęcy, które zostały wypuszczone na wolność. Co ciekawe, szaraki niespecjalnie chciały uciekać, chowały się w trawie i rozeznawały całą sytuację...

Zając jest gatunkiem łownym z okresem ochronnym. Potrafi jednak szybko biegać i jego ustrzelenie do łatwych nie należy - osiąga prędkość nawet 70 km/h.

 

informacje kołobrzeg, zające, ustronie

informacje kołobrzeg, zające, ustronie

informacje kołobrzeg, zające, ustronie

informacje kołobrzeg, zające, ustronie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama