Light rain

14°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, ratownicy, tonącyPo południu, dwóch młodych ludzi zostało podciętych przez fale. Rzuciło ich na pale. Na plaży w Ustroniu znaleźli się jednak ludzie, którzy ruszyli na pomoc.


Łukasz i Tomasz – turyści z Warszawy przyjechali na wypoczynek w środę razem ze swoimi dziewczynami. Wysokie fale wydały się im niezwykle atrakcyjne. I faktycznie, zabawa była przednia, do chwili, gdy potężna fala nie uderzyła w pana Tomasz i nie rzuciła nim o pale. Oszołomionemu turyście na pomoc pospieszył pan Łukasz, ale za chwile obydwaj potrzebowali ratunku.

Na brzegu, tradycyjnie w takich przypadkach, zgromadził się tłum gapiów, ale nikt nie odważył się pójść tonącym na ratunek. Jest już wrzesień i na plaży nie ma ratowników. Za to policjanci: Dariusz Januszewski i Tadeusz Grzelak, nie zawahali się nawet chwili. – Zatrzymał nas jakiś człowiek i powiedział, że tam toną ludzie. Ruszyliśmy na plażę i zobaczyliśmy dwóch chłopaków ledwo co unoszących się na wodzie – relacjonuje pan Dariusz. Walka o życie młodych pływaków była heroiczna. Policjanci trzymali mężczyzn i próbowali ich wyciągnąć. Niedoszli topielcy nie mieli sił zrobić czegokolwiek. Sytuacja zaczynała się komplikować, a kipiel morska stawała się coraz bardziej wciągać ludzi pod wodę. Z pomocą przyszedł pan Grzegorz Barański (na zdjęciu), który pomógł policjantom w akcji ratunkowej.

Pan Tomasz trafił do kołobrzeskiego szpitala. Natomiast jego kompan dziękuje policjantom za uratowanie życia. – Gdyby nie oni, byśmy już nie żyli – kwituje.

informacje kołobrzeg, ratownicy, tonący

informacje kołobrzeg, ratownicy, tonący

informacje kołobrzeg, ratownicy, tonący

informacje kołobrzeg, ratownicy, tonący

informacje kołobrzeg, ratownicy, tonący

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama