Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, ustronie, dożynkiUstronie Morskie jest gospodarzem Powiatowego Święta Plonów. Uroczystości rozpoczną się 16 września o godzinie 13.00.Będzie m.in. Krzysztof Krawczyk.


Z tej okazji w programie uroczystości zaplanowano atrakcyjny program imprez. Dożynki rozpocznie msza dziękczynna w kościele w Ustroniu Morskim, po której barwny korowód przejdzie ulicą Wojska Polskiego na stadion. Tam zaplanowano: ceremoniał dożynkowy, wręczenie nagród dla najlepszych rolników, rozstrzygnięcie konkursów na wieniec dożynkowy i najlepsze ciasto. Będzie  wiele stoisk gastronomicznych, prezentacje rękodzieła artystycznego, stoiska promocyjne gmin powiatu kołobrzeskiego oraz miasteczko zabaw dla najmłodszych.

Na scenie plenerowej odbędzie się: „Przegląd kultury ludowej” (15:00-17:00). Wystąpią: zespół "Biadule" (gmina Rymań), zespół "Dygowianki" (gmina Dygowo), zespół "Podlotki" (Gościno), kapela "Tekla Klebenica" (Beskid Śląski), zespoły ludowe z Mirosławca: „Mirosławiacy”, "Swojacy” i "Jarzębina” oraz zespół wokalny z Byszewa (gmina Siemyśl), zespół gitarowy "Strunki" (Gmina Kołobrzeg), zespoły taneczne "Jantar" i "Flou" (Gmina Ustronie Morskie).

Sporo śmiechu i zabawy wprowadzą na scenę artyści z kabaretu „Piania”. Po nich koncert grupy „Specyficzni”, a gwiazdą dożynek będzie Krzysztof Krawczyk. Początek jego koncertu o godz. 20:00. Święto plonów zakończy dożynkowa zabawa z DJ-em.

 

informacje kołobrzeg, ustronie, dożynki

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama