Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, lisia kita, malechowo, konie, hubertusHotel Erania Majątek Malechowo w gminie Ustronie Morskie już po raz ósmy zorganizował pogoń za lisem. A to wszystko z okazji dnia świętego Huberta.


3 listopada, w Kościele katolickim wspomina się św. Huberta, który jest patronem jeźdźców, myśliwych i leśników. Tradycja organizowania dużych polowań z okazji dnia świętego Huberta sięga w Europie XV, a w Polsce XVIII wieku.

Hotel Erania, dysponujący pokaźną stajnią oraz pięknymi terenami zapewniającymi doskonałe warunki do jazdy w siodle, od początku swojego istnienia znany jest w środowisku jeździeckim. Wielu stałych klientów przyjeżdża tu regularnie, aby aktywnie wypoczywać, doskonalić technikę jazdy konnej i obcować z naturą w lesie i jego okolicy, na terenie gminy Ustronie Morskie. Gospodarzem odprawy był  Michał Stróżyna, dyrektor hotelu. Przed gonitwą przypomniał jej uczestnikom kilka zasad oraz wypił z pełnoletnimi jeźdźcami tradycyjnego strzemiennego. Ze względu na udział dzieci, organizator zdecydował się na zabawę typu poszukiwanie lisiej kity w lesie, zamiast na bardziej dynamiczne formy, takie jak gonitwa za żywym lisem czy gonitwa za jeźdźcem imitującym lisa.

Fot. Maciej Grala

 

informacje kołobrzeg, lisia kita, malechowo, konie, hubertus

informacje kołobrzeg, lisia kita, malechowo, konie, hubertus

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama