Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, urząd, ustronie, komentarzPoprosiliśmy Urząd Gminy Ustronie Morskie o stanowisko w sprawie informacji dotyczących zmian personalnych w jednostkach gminnych.


Dotarły do nas informacje o zmianach na stanowisku dyrektora Biblioteki i Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustroniu Morskim. Z dotychczasowymi miejscami pracy pożegnała się Halina Grajek - dotychczas zarządzająca gminnym księgozbiorem, a także Bogdan Czepukojć, dyrektor GOSiR. Ponieważ wójt Jerzy Kołakowski przebywa na urlopie, zwróciliśmy się do Urzędu Gminy z prośbą o stanowisko w tej sprawie. Oto oświadczenie, jakie otrzymaliśmy:

"Wójt Gminy Ustronie Morskie powziął w listopadzie br. informacje o prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej przez dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz kierownika Biblioteki Publicznej. Osoby te są objęte na podstawie art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (tj.: Dz. U. 2006 r. Nr 216 poz. 1584) zakazami określonymi w art. 4 wskazanej wyżej ustawy.
Przeprowadzone czynności sprawdzające potwierdziły fakt prowadzenia działalności gospodarczej przez te osoby wbrew ograniczeniom określonym w art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. Skutkiem powyższego obowiązkiem wójta było rozwiązanie umowy o pracę na podstawie art. 5 ust. 2 i 6 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne w trybie art. 52 § 1 pkt 1 kodeksu pracy. Jedna z osób przed podjęciem czynności przez wójta wniosła o rozwiązanie z nią stosunku pracy i wójt wyraził na powyższe zgodę, z drugą osobą rozwiązano umowę o pracę na podstawie przepisów wyżej wskazanych
".

Z powyższego wynika, że dyrektor GOSiR odszedł z pracy za porozumieniem stron, a dyrektorka Biblioteki została zwolniona dyscyplinarnie bez wypowiedzenia. Z tego, co udało nam się ustalić, odwoła się do sądu. Na stanowisko dyrektora Biblioteki ogłoszono konkurs, a obowiązki dyrektor GOSiR objął dotychczasowy zastępca dyrektora - Grzegorz Czachorowski.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama