Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, witraże, kościół, ustronieDwa nowe witraże zostały zainstalowane w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim. Jest to prywatna fundacja mieszkańców Parafii Krzyża Świętego.


Do dwóch witraży znajdujących się od kilku miesięcy w ustrońskim kościele, dołączyły dziś dwa kolejne dzieła. Ich autorem jest artysta z Warszawy, a sponsorami dwie rodziny z Ustronia Morskiego. Witraże przedstawiają radosne tajemnice różańcowe: zwiastowanie Maryi Pannie, nawiedzenie św. Elżbiety, narodzenie Jezusa, ofiarowanie Jezusa w świątyni. Proboszcz parafii w Ustroniu - ksiądz Jerzy Lubiński, planuje zamówienie kolejnych dzieł, m.in. witraż przedstawiający znalezienie Jezusa w świątyni. To wymaga jednak odpowiednich funduszy - koszt jednego okna to około 15 tys. zł. Warto zaznaczyć, że w ostatnich latach w środku świątyni wykonano wiele ważnych prac upiększających. Wstawiono m.in. kilkunastogłosowe organy mechaniczne.

MG

informacje kołobrzeg, witraże, kościół, ustronie

informacje kołobrzeg, witraże, kościół, ustronie

informacje kołobrzeg, witraże, kościół, ustronie

informacje kołobrzeg, witraże, kościół, ustronie

informacje kołobrzeg, witraże, kościół, ustronie

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama