Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, ustronie, turniej, roweryW Zespole Szkół w Ustroniu Morskim odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów z powiatu.


Turniej składał się z testu wiedzy o ruchu drogowym, sprawdzianu z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz praktycznej znajomości jazdy rowerem na torze przeszkód i w miasteczku rowerowym. W tym roku w turnieju wystartowało 17 drużyn 3 osobowych, w tym 9 drużyn ze szkół podstawowych oraz 8 ze szkół gimnazjalnych.

Finał swoją obecnością uświetnili: starosta kołobrzeski – Tomasz Tamborski, I z-ca Komendanta KPP – mł.insp. Jerzy Kitowski, wójtowie gmin powiatu kołobrzeskiego, dyrektor koszalińskiego ZORD-u – Eugeniusz Romanow, członkowie Fundacji „Bezpieczny Powiat”, mieszkańcy gminy oraz nauczyciele i opiekunowie rywalizujących drużyn. Funkcję gospodarzy i organizatorów imprezy sprawowali : dyrektor ZS Ustronie Morskie – Mariola Ostrowska z nauczycielką - Sylwią Budną, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego – asp. szt. Wiesław Byczkowiak, oraz Jerzy Kołakowski – wójt gminy Ustronie Morskie. Patronat Honorowy nad imprezą objął Marek Hok – Poseł na Sejm RP. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kołobrzeskiej komendy policji pod przewodnictwem asp. szt. Marka Zakałużnego, oraz Paulina Czechowska – specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i szkoleń ZORD-u Koszalin, Ewa Bielec – wicedyrektor ZS w Ustroniu Morskim i Barbara Rosińska z SP nr 6 w Kołobrzegu. Punkty ze wszystkich etapów zostały zsumowane, co dało końcową ocenę w poszczególnych kategoriach:

Szkoły podstawowe (drużynowo)
I miejsce – SP nr 6 w Kołobrzegu
II miejsce – SP w Ustroniu Morskim
III miejsce – SP w Rymaniu
IV miejsce – SP w Dygowie
V miejsce – SP w Siemyślu
VI miejsce – SP nr 4 w Kołobrzegu
VII miejsce – SP w Robuniu
VIII miejsce – SP nr 3 w Kołobrzegu
IX miejsce – SP w Dźwirzynie

Szkoły podstawowe (indywidualnie)

I miejsce – Daniel Makowski – ZS Ustronie Morskie
II miejsce – Maciej Pilewski – ZS Rymań
III miejsce – Damian Jasielski – SP nr 6 w Kołobrzegu

Szkoły gimnazjalne (drużynowo)
I miejsce – Gimnazjum w Rymaniu
II miejsce – Gimnazjum w Ustroniu Morskim
III miejsce – Gimnazjum w Dygowie
IV miejsce – Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu
V miejsce – Gimnazjum w Siemyślu
VI miejsce – Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu
VII miejsce – Gimnazjum w Dźwirzynie

Szkoły gimnazjalne (indywidualnie)
I miejsce – Grzegorz Sianos – ZS Ustronie Morskie
II miejsce – Dawid Niedużak – ZS Dygowo
III miejsce – Przemysław Rentkowski – ZS Rymań

Zwycięskie drużyny za zajęcie I,II,III miejsca otrzymały dla swoich szkół puchary i dyplomy. Zwycięzcy indywidualni za zajęcie I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci rowerów.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 09 – 10 maja br. w Szczecinie.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama