Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, ustronie, obchody, straż pożarnaW ramach Dni Ustronia Morskiego, odbyły się uroczystości związane z oficjalnym przekazaniem i poświęceniem nowego wozu Ochotniczej Straży Pożarnej.


Samochód gaśniczy został zbudowany na bazie Mercedesa Atego 1329. Napęd na obie osie, blokowane mechanizmy różnicowe -€“ centralny, przedni i tylny, reduktor, zbiornik wody 2500 litrów, układ pomp to silnik o mocy 286 koni mechanicznych, spełniający normę Euro V, są niewątpliwymi atutami nowego pojazdu. Zastąpi on wysłużonego Stara, należącego do tej samej klasy wagowej -€“ średniej. Dopuszczalna masa całkowita Mercedesa wynosi 14 ton. Ponadto, OSP w Ustroniu Morskim dysponuje również ciężkim samochodem gaśniczym w klasie wagowej ciężkiej dysponującym zbiornikiem mieszczącym 6000 litrów wody. Nowy Mercedes umożliwi szybkie i sprawne dotarcie na miejsce akcji. Koszt zakupu wyniósł 607 tysięcy złotych.

Oprócz tego, strażacy ochotnicy odnowili historyczną pompę i zbudowali dla niej wiatę przed remizą.

Fot. Maciej Grala

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama