Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, wystawa, ustronieJuż 20 lat minęło od pierwszej edycji konkursu plastycznego „Mój Dom, Moja Ojczyzna, Moja Europa”. Z roku na rok, konkurs jest coraz bardziej popularny.


Nie bez znaczenia określony został również pierwszy termin wystawy na dzień 11 listopada 1993 r., w dniu kojarzącym się nam Polakom z niepodległością i wolnością, z historią i teraźniejszością. Konkurs i wystawa stały się mocnym akcentem wspomagającym nauczycieli, uczniów i rodziców ustrońskiej szkoły w wypełnianiu odpowiedzialnego zadania, jakim jest kształtowanie właściwych postaw umiłowania Ojczyzny. „Konkurs był, jest i będzie. Przez 20 lat zmieniały się potrzeby naszych artystów, ich wrażliwość na piękno otaczającego świata, wizja ziemi ojczystej, uczucia. Zmienił się również wizerunek konkursu, nazwa i termin jego rozstrzygnięcia w związku z zachodzącymi w świecie zmianami m.in. wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej” – mówiła w przemówieniu Mariola Ostrowska – Dyrektor Zespołu Szkół, wprowadzając uczestników imprezy w uroczysty, patriotyczny nastrój. Po kilku latach przeobrażeń, konkurs nosi nazwę „Mój Dom. Moja Ojczyzna. Moja Europa” a jego rozstrzygnięcie następuje zgodnie z charakterem konkursu w dzień ważny dla wszystkich Polaków, mianowicie w rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Swoje zainteresowanie sztuką młodzi artyści z Zespołu Szkół przekazali także uczniom z zaprzyjaźnionych gmin niemieckich, miasta Ustroń oraz szkół i przedszkoli powiatu kołobrzeskiego. Stąd popularność konkursu z roku na rok rośnie, co pokazuje liczba zgłaszanych do konkursu prac plastycznych.

W jubileuszowej edycji Komisja w składzie: Barbara Sobczyk – Ruchniewicz, Elżbieta Adamczyk, Ewa Bielec, Grażyna Dymańska i Danuta Lewosińska oceniła ponad 200 prac, przyznając nagrody i wyróżnienia niżej wymienionym uczniom:
Kategoria klasa „0”
Nagrodzeni: Martyna Basarab, Nikola Małyszewicz, Wiktoria Wruck
Wyróżnieni: Amelia Knieć, Alicja Szubert, Joanna Nawrocka

Kategoria klasy I-III
Nagrodzeni: Aleksandra Sałach, Aniela Szklarska, Angelika Wiśniewska
Wyróżnieni: Aniela Szklarska, Aleksandra Sałach, Kaja Sola, Sara Sochacka, Julia Hasse

Kategoria klasy IV-VI
Nagrodzeni: Rozalia Warzecha SP nr 1 Ustroń, Paulina Piechaczek SP nr 1 Ustroń, Michał Bolechowski
Wyróżnieni: Dominika Skowrońska, Weronika Mynarz SP nr 1 Ustroń, Martyna Nowak, Agata Karolonek SP nr 1 Ustroń, Zofia Haratyk, Monika Stańczyk, Paulina Wierzbicka

Kategoria klasy I-III gimnazjum
Nagrodzeni: Jędrzej Grzesik, Klara Krakowska, Krzysztof Kordys
Wyróżnieni: Michalina Grzywnowicz, Grzegorz Sianos, Oliwia Szostak, Jędrzej Grzesik, Kacper Kropielnicki Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu

Po raz pierwszy w historii konkursu przyznano nagrody w kategorii „Osobowość artystyczna” , dla osób które swoją twórczością na trwałe wpisały się w historię konkursu i w dalszym ciągu pielęgnują swoje artystyczne pasje. Nagrody ufundowała i wręczyła osobiście p. Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego, która objęła Patronatem Honorowym tegoroczną wystawę.
Nagrody otrzymali: Sonia Ginelli, Anna Wójcik, Karolina Kosmala.

Jubileuszowa uroczystość była także okazją do wręczenia Honorowych Pierścieni Herbowych Gminy Ustronie Morskie za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji i oświaty. Decyzją wójta gminy Ustronie Morskie – Jerzego Kołakowskiego, te prestiżowe wyróżnienia otrzymały w tym roku: Elżbieta Graczyk – nauczycielka z ponad 40 letnim stażem pracy w ustrońskiej szkole i Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ustroniu Morskim, oraz Mariola Ostrowska –Dyrektor Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim.

Organizatorzy tegorocznej uroczystości, wręczyli również symboliczne statuetki , które trafiły do rąk, sponsorów i osób zaangażowanych w organizację wystawy.

Wręczanie nagród, oraz wyróżnień uatrakcyjniały swoimi występami przedszkolaki z ustrońskiego przedszkola oraz artyści ze Strażackiej Orkiestry Dętej „MORKA”.

 

informacje kołobrzeg, wystawa, ustronie

informacje kołobrzeg, wystawa, ustronie

informacje kołobrzeg, wystawa, ustronie

informacje kołobrzeg, wystawa, ustronie

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama