Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, wiatraki, kukiniaOd jesieni 2012 roku, na terenie gmin Ustronie i Dygowo powstaje Farma Wiatrowa Kukinia. Jeden wiatrak ma niemal 140 metrów wysokości.


23 wiatraki niemieckiej marki Enercon dostarczać będzie łącznie około 53 MW mocy. Do obsługi wiatraków inwestor wybudował sieć dróg szutrowych i sieć przesyłową. W celu połączenia nowej infrastruktury z siecią energetyczną, zbudowana została stacja transformatorowa w miejscowości Kukinia. Wiatraki osiągają 139 metrów wysokości, przy średnicy wirnika wynoszącej 82 metry. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w kwocie niemal 40 mln zł. Jest to kolejna zielona inwestycja na terenie naszego powiatu.

MG

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama