Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, ustronie, kołakowski, mieczkowskaPodpisano umowę na dofinansowanie „Ustrońskich wariacji rybnych”. To już 4 umowa Ustronia podpisana na wsparcie projektów z PO Ryby.


55 tysięcy złotych przeznaczono na zorganizowanie 7 lipca w ustrońskim amfiteatrze imprezy promocyjnej pn. „Festiwal Ryby”, z udziałem znanego mistrza kulinarnego - Roberta Sowy. W programie zaplanowano wystawę stoisk promocyjnych z produktami regionalnymi oraz prezentacją sprzętu rybackiego i rolniczego.

Elementem uzupełniającym imprezę będzie biesiada rybna z występami zespołów muzycznych oraz konkurs kulinarny na najlepszą potrawę rybną przygotowaną przez mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, a także konkurs związany z Programem Operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 - 2012”.

W ramach cateringu, dla uczestników imprezy planuje się przygotować bezpłatny poczęstunek: zupę rybną przyrządzoną według staropolskiego przepisu. Elementem promocyjnym imprezy będzie również wydanie książki kulinarnej z potrawami rybnymi pn. „Ustrońskie smaki rybne”, która oprócz przepisów kulinarnych, zawierać będzie cenne porady i ciekawostki dotyczące przygotowania, przetwarzania i konsumpcji ryb. Publikacja ta będzie dodatkowym elementem uświadomienia społeczeństwu jaki ważny i pozytywny wpływ na nasze zdrowie mają ryby.

W ramach tego priorytetu na kwotę ponad 1,5 mln zł realizowane są już na terenie gminy następujące inwestycje:
1. „Budowa placów zabaw w miejscowościach Kukinia i Rusowo” na kwotę 421 926,83 zł,
2. „Budowa zejść na plażę na terenie gminy Ustronie Morskie” na kwotę 934 752,52 zł,
3. „Budowa placów zabaw w Ustroniu Morskim” na kwotę 228 132,39 zł.

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu unijnego było również okazją do zaprezentowania Międzynarodowego Certyfikatu Jakości „Błękitnej Flagi”, przyznanej gminie Ustronie Morskie na sezon letni 2013.

 

informacje kołobrzeg, ustronie, kołakowski, mieczkowska

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama