Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, wojewoda, ustronie, uchwała, uchylenieWojewoda nie zostawił suchej nitki na rozstrzygnięciu skargi Urszuli Różyckiej do Rady Gminy w sprawie powołania kierownika GOPS w Ustroniu Morskim.


Wojewoda zachodniopomorski zarzucił Radzie Gminy w Ustroniu Morskim, że podjęła uchwałę z istotnym naruszeniem prawa, w związku z czym stwierdził jej nieważność. Chodziło o sprawę wyboru kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zdaniem skarżącej, wójt dokonał wyboru osoby na to stanowisko z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa. Sprawę skierowała do Rady Gminy, która w toku rozpatrywania sprawy, pomimo przyznania racji skardze na drodze komisji, odrzuciła ją jako bezzasadną w głosowaniu na sesji.

Sprawą zajął się wojewoda i stwierdził, że sposób, w jaki pracowała Rada Gminy należy uznać za błędny. Warto tu wskazać, że to już druga interwencja wojewody w tej samej sprawie, bowiem już raz radni skargę mieszkanki procedowali i wówczas głosami 7 za, 7 przeciw, 1 wstrzymujący się - stanowiska nie zajęli. Po interwencji wojewody, radni projekt uchwały o zasadności skargi odrzucili. Tym razem, Rada, wbrew stanowisku Komisji Rewizyjnej, uznała skargę za niezasadną, ale wojewoda nie podzielił jej stanowiska w zakresie badania legalności działania wójta. Chodzi o to, że w uzasadnieniu uchwały Rada Gminy w Ustroniu Morskim nie wskazuje jakichkolwiek przepisów prawa, które wskazywałyby, że skarga Urszuli Różyckiej na działanie wójta jest niezasadna, i przeciwnie, że działanie Jerzego Kołakowskiego było w świetle przepisów, prawidłowe, zgodne z interesem reprezentowanej gminy, a przede wszystkim legalne w świetle obowiązujących przepisów. I takie postępowanie organu uchwałodawczego za bezpodstawne, uchylając uchwałę. Sprawa będzie musiała zostać rozpatrzona raz jeszcze.

Fot. archiwum

 

informacje kołobrzeg, wojewoda, ustronie, uchwała, uchylenie

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama