Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, dożynki, ustronieTradycyjne dożynki w Ustroniu rozpoczęły się mszą w kościele parafialnym. Następnie, uczestnicy święta plonów przeszli w uroczystym pochodzie na stadion.


Na scenie na stadionie pojawiła się Strażacka Orkiestra Dęta „MORKA”, zespół Kurna Chata, Dygowianki oraz debiutujące wokalistki: Oliwia Januszewska i Ewa Kryza. Przed ustrońską publicznością zatańczyły także zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury: grupa Jantar i Flou. Gwiazdą tegorocznych Dożynek był zespół New Star z Kołobrzegu. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z Dj’em Arturo oraz pokaz ognia w wykonaniu grupy Kiwi Team. Na tegorocznych Dożynkach nie zabrakło licznych atrakcji dla najmłodszych. Na terenie boiska sportowego rozstawiło się dmuchane miasteczko dla dzieci, gdzie najmłodsi mogli spożytkować nadmiar swojej energii. W namiocie Gminnego Ośrodka Kultury odbywały się będą warsztaty plastyczne, w tym konkurs na najładniejszą ilustrację do wiersza „Paweł i Gaweł” organizowany w ramach akcji "Narodowego Dnia Czytania Dzieł Fredry” przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. „Narodowe czytanie” zwieńczyła „Zemsta” czytana z podziałem na role - jeden akt komedii przeczytają dla wszystkich przedstawiciele urzędu gminy, Gminnego Ośrodka Kultury oraz biblioteki.

Dla całych rodzin organizatorzy przygotowali liczne konkursy z nagrodami m.in. obieranie ziemniaka, przeciąganie liny, czytanie na głos „Pawła i Gawła”, wyścig w workach, rzut kaloszem, wyścig z jajkiem, jedzenie jabłek na czas, noszenie żony. A na boisku bocznym każde chętne dziecko mogło odbyć przejażdżkę na kucyku z „Western Parku." Nie zabrakło smacznej gastronomii przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich z Rusowa i Kukinki, oraz darmowej grochówki i bigosu ugotowanych przez sołectwa Ustronie Morskie i Sianożęty.

Przyjechała też delegacja ze Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Motoryzacji, można było zrobić sobie zdjęcie z zabytkowym autem.

Fot. Maciej Grala i Andrzej Stasiukiewicz

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama