Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, morka, orkiestra, 10-lecieJubileusz 10-lecia swojego istnienia obchodziła Strażacka Orkiestra Dęta "Morka". Koncert odbył się w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim.


Cała uroczystość poprzedzona była mszą świętą. O godzinie 18:00 Jubilaci rozpoczęli koncert, podczas którego kierownik orkiestry – Jan Sokolnicki wspominał początki i przybliżył historie istnienia Orkiestry. MORKA już od 10 lat swoimi występami wzbogaca program imprez gminnych, uświetnia uroczystości kościelne i państwowe, odnosi sukcesy na przeglądach i konkursach. Przez dekadę szkoli oraz integruje jej muzyków. Rozszerza ofertę kulturalną gminy i jest elementem promującym Ustronie Morskie w regionie i kraju.

Kierownik orkiestry za wieloletnią pracę instruktorską na rzecz Orkiestry złożył podziękowania dla Katarzyny Klukowskiej, Piotra Góralskiego, Romana Bednarskiego, Kazimierza Kordasa, Marka Wojciechowskiego.

Uroczystość odbyła się w przeddzień najważniejszego polskiego święta narodowego, Narodowego Święta Niepodległości.  Z tej okazji wójt gminy - Jerzy Kołakowski wręczył  drobne upominki ustrońskim kombatantom – Kazimierzowi Rybce, Ireneuszowi Wróblewskiemu. Pamiętano również o Pani Jadwidze Kułeczko, która nie mogła przybyć na uroczystość.

Jubileusz Orkiestry był również okazją do wręczenia najwyższych odznaczeń gminnych, nadawanych przez wójta gminy Ustronie Morskie. Honorowy Pierścień Herbowy Gminy Ustronie Morskie za wieloletnią, aktywną pracę na rzecz działalności Strażackiej Orkiestry Dętej MORKA został przyznany Piotrowi Góralskiemu oraz Janowi Sokolnickiemu. Dekoracji wręczenia prestiżowych wyróżnień dokonał wójt – Jerzy Kołakowski oraz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Anna Mieczkowska.

Symbolicznymi buławami zostały uhonorowane osoby, które przyczyniły się do istnienia i funkcjonowania Orkiestry  –  Beata Mieczkowska, Krzysztof Sokolnicki, Stanisław Zieliński, Jerzy Kołakowski oraz nieobecny na uroczystości Krzysztof Głowacki .

Życzenia płynęły z regionu i kraju. Pamiątkowy ryngraf od Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego wręczyła Anna Mieczkowska.  Życzenia na ręce kierownika od Rady Gminy Ustronie Morskie złożył przewodniczący – Krzysztof Grzywnowicz. Rada po raz pierwszy w historii przyznała również szczególne wyróżnienie dla instruktora – Piotra Góralskiego. Słowa podziękowania skierowała dyrektor ZS w Ustroniu Morskim – Mariola Ostrowska, dyrektor GOK w Ustroniu Morskim – Artur Baranowski oraz komendant Powiatowej PSP w Kołobrzegu – Mieczysław Burzyński.  Słowa uznania popłynęły również od delegatów z zaprzyjaźnionych orkiestr – Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Baczkowa – Rafała Węglarza oraz Orkiestry Dętej OSP Gryfice – Krzysztofa Malickiego. Listy gratulacyjne przesłali wójtowie gmin powiatu kołobrzeskiego oraz zaprzyjaźniona Strażacka Orkiestra Dęta z Milówki.  

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama