Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

28 maja 2022    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2022    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


informacje kołobrzeg, straż,ustronieOSP w Ustroniu była gospodarzem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz narada Aktywu Pożarniczego Powiatu.


W spotkaniu wzięli udział ochotnicy SP, w tym prezes OSP w Ustroniu Morskim Stefan Jagiełowicz, komendant powiatowy Mieczysław Burzyński, komendant Krzysztof Tabaczyński, naczelnik OSP Jan Dzik oraz Anna Mieczkowska - członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Tomasz Tamborski - starosta kołobrzeski oraz członek Zarządu Głównego ZOSP RP i sekretarz Ustronia - Tomasz Grobla.

Spotkanie poświęcono omówieniu sytuacji ochrony przeciwpożarowej w powiecie kołobrzeskim, prawnym aspektom funkcjonowania jednostek OSP, strategii rozwoju KSRG w powiecie. Rozmawiano także o standardach wyposażenia sprzętowego jednostek OSP, systemie szkoleniowym, zasadach dofinansowań przedsięwzięć z zakresu ochrony przeciwpożarowej i organizacji turniejów oraz zawodów. Narada zaowocowała ponadto powołaniem kapituły ds. plebiscytu "Strażak Roku Powiatu Kołobrzeskiego" oraz ustanowieniem komisji zadaniowych przy ZP ZOSP RP Powiatu Kołobrzeskiego: komisji ds. działalności organizacyjnej, ds. działalności kulturalno-oświatowej i historycznej oraz komisji organizacyjno-techniczno-szkoleniowej. Komisje wspomogą istniejącą już na mocy statutowego obowiązku komisję ds młodzieży i sportu.

Ważnym elementem spotkania było omówienie organizacji Dni Ochrony Przeciwpożarniczej w powiecie kołobrzeskim, których obchody zainaugurowane zostaną w Ustroniu Morskim.

Nie zabrakło także okolicznościowych wyróżnień, zarówno personalnych - dla druhów, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w ponad 30 akcjach, jak i dla jednostek OSP angażujących się w popularyzację sportu wśród młodzieży i edukację przeciwpożarową poprzez internetowe formy przekazu. Dyplomy w podziękowaniu za niesienie pomocy z narażeniem własnego życia i zdrowia otrzymali: Sebastian Kręglewski, Grzegorz Bujniewicz, Przemysław Tabaczyński, Ireneusz Czywil, Krzysztof Tabaczyński, Robert Piskorz, Konrad Szuliński, Piotr Piskorz, Daniel Dąbrowski, Robert Usarka, Krzysztof Selerowicz, Jerzy Puchalski, Szymon Goździalski, Mirosław Andrusieczko, Michał Andrusieczko, Sebastian Łopiński, Jan Wołodkowicz, Marcin Andruszeczko, Mateusz marczyk, Piotr Suchowolko i Kamil Gasiński.

Za popularyzację sportu pożarniczego wyróżniono: OSP w Czerninie, OSP w Siemyślu oraz OSP w Rusowie. Dyplomy w podziękowaniu za udział w interwencjach trafiły do OSP w Ustroniu Morskim (100 interwencji), OSP w  Gościnie (53), OSP w Dygowie (50) i OSP w Rymaniu (47). Symboliczny akt wdzięczności za promowanie ruchu strażackiego poprzez prowadzenie stron internetowych o bogatej zawartości tematycznej i merytorycznej odebrały jednostki OSP w Gorawinie, Dygowie, Gościnie oraz Siemyślu.

Miłym akcentem spotkania było także wręczenie przez przedstawicieli Strażackiej Orkiestry Dętej Morka z Ustronia Morskiego pamiątkowej broszury oraz nagrania Jubileuszowego Koncertu 10-lecia istnienia Orkiestry, która od lat uświetnia wszystkie ważne wydarzenia w Ustroniu Morskim i powiecie kołobrzeskim.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama