menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

VI Europejski Tydzień Sportu otwarty (foto)

informacje kołobrzeg, sport,ustronieW Ustroniu uroczyście zainaugurowano VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. Rozegrany został również XX Sportowy Turniej Miasta i Gmin.


W minioną sobotę Ustronie Morskie było sportową stolicą całego kraju. To za sprawą Inauguracji  corocznej akcji propagującej sport pod niemal każdą postacią. Tegoroczna edycja VI Europejskiego Sportu dla Wszystkich oraz XX Jubileuszowy Sportowy Turniej Miast i Gmin rozpoczęły się uroczystym, barwnym korowodem, który wyruszył w sobotnie popołudnie spod Zespołu Szkół na stadion sportowy. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz mieszkańcom towarzyszyły niecodzienne kreacje, transparenty z hasłami zagrzewającymi do wspólnej, sportowej zabawy oraz niezastąpiona Strażacka Orkiestra Dęta MORKA.

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy nie zabrakło znakomitych gości - przedstawicieli Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej - Tomasza Wołoszczuka oraz Krzysztofa Szyszlaka, członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Mieczkowskiej i zastępcy prezydenta Kołobrzegu ds. społecznych Jerzego Wolskiego. Wraz z gospodarzem - wójtem gminy Ustronie Morskie - Jerzym Kołakowskim, dokonali oni symbolicznego otwarcia Tygodnia Sportu. Moment ten uświetniły występy taneczne grup działających przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz młodzieży Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim.

Po części artystycznej, przyszedł czas na zmagania sportowe. W nietypowym wieloboju zmierzyły się drużyny: Sołectwa Ustronie Morskie, Pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Sołectwa Kukinia, Sołectwa Rusowo, OSP Rusowo, Pracowników Zespołu Szkół oraz Pracowników Urzędu Gminy. Konkurencje wymagały wykazania nie tylko duchem rywalizacji, ale także precyzją, umiejętnością współpracy, sprytem i zręcznością. Zawodnicy poszczególnych drużyn konkurowali w biegu z jajkiem na łyżce, rzucie ziemniakiem do wiadra z wodą oraz kaloszem na odległość, we wbijaniu gwoździ na czas, przeciąganiu liny, w biegu w workach, piciu mleka przez słomką na czas, dmuchaniu balonów czy kręceniu hula hop. Nie zabrakło także konkurencji rodem ze starożytnego Egiptu - tu należało za pomocą papieru toaletowego zamienić towarzysza w misterną mumię.

Nagrodą dla zwycięzców był puchar wójta Jerzego Kołakowskiego oraz okolicznościowe medale. W klasyfikacji generalnej Turnieju zwyciężyła ekipa Sołectwa Rusowo. Drugie miejsce zajęła również drużyna z Rusowa - Ochotniczej Straży Pożarnej. Trzecie miejsce przypadło Pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałą determinacją i ogromnym poczuciem humoru.

Każdy, kto miał tego dnia ochotę na odrobinę aktywnego wypoczynku, mógł spróbować sił w miasteczku sportowym, a na dzieci czekał dmuchany zamek. Spragnieni i głodni mogli skosztować grochówki przygotowanej przez ustrońskie Przedszkole oraz różnego rodzaju wypieków czy ciepłego mleka.

Wieczór upłynął pod znakiem dobrej muzyki. Na scenie wystąpiły legendarne Czerwone Gitary, którym w wykonywaniu najpopularniejszych utworów chętnie towarzyszyła publiczność.

W trakcie najbliższego tygodnia zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzenia czasu. Mnóstwo atrakcji zaplanował na tę okazję Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Między innymi, już w poniedziałek rusza Liga Bowlingowa o puchar Wójta Gminy Ustronie Morskie.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.