menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

Strażacy muszą zebrać 100 tysięcy podpisów

informacje kołobrzeg, strażacy,podpisy,ustronieW remizie OSP w Ustroniu strażacy ochotnicy powołali komitet inicjatywy ustawodawczej w celu dokonania zmiany ustawy o ochronie przeciwpożarowej.


Strażacy chcą zapewnić strażakom niezawodowym, którzy ucierpieli w związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi lub ćwiczeniami, zasiłek chorobowy albo świadczenie rehabilitacyjne na okres niezdolności do pracy. W obecnym stanie prawnym, strażak ochotnik, który ucierpiał w trakcie akcji ratowniczej, a nie był w tym czasie zatrudniony, np. będąc osobą uczącą się lub bezrobotną i nie posiadał innego tytułu ubezpieczenia społecznego, pozbawiony był jakiegokolwiek świadczeń z ubezpieczenia społecznego przez okres choroby i rehabilitacji. Rzecz w tym, iż ustawa takiego uprawnienia po ich stronie w ogóle nie przewidywała. Dotychczas, w razie wypadku strażaka ochotnika, nieobjętego ubezpieczeniem społecznym z jakiegokolwiek innego tytułu, jego druhowie musieli we własnym zakresie składać się na koszty jego leczenia, czy rehabilitacji.

Aby zmienić ten stan rzeczy, strażacy ochotnicy postanowili się zebrać, zaproponować zmiany w ustawie, a następnie zebrać 100 tysięcy podpisów pod projektem i przedłożyć go marszałkowi sejmu. Projektowana zmiana polega na wprowadzeniu dla strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej uprawnienia do zasiłku chorobowego i świadczenia rehabilitacyjnego, jeżeli wskutek wypadku w trakcie działań ratowniczych lub ćwiczeń stali się niezdolni do pracy. Pełnomocnikiem Komitetu został Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim Jan Dzik. Deklarację pracy w Komitecie zgłosili również funkcyjni Związku OSP, m.in. Jerzy Bartnik i Franciszek Gródecki, prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP w Kołobrzegu i Gryficach. Wsparcia prawnego udziela adwokat Przemysław Przytuła ze Szczecina.

 

informacje kołobrzeg, strażacy,podpisy,ustronie

informacje kołobrzeg, strażacy,podpisy,ustronie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.