Scattered Clouds

22°C

Kołobrzeg

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022    
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, ustronie,przystańKosztem niemal 2,5 mln zł w Ustroniu powstanie nowa przystań. Umowę realizacji inwestycji podpisał dyrektor Urzędu Morskiego - Tomasz Bobin.


Od roku Przystań Rybacka w Ustroniu Morskim nie spełnia swojej funkcji ze względu na stan techniczny i brak odpowiedniego wyposażenia. Nie oznacza to jednak, że brak u nas rybaków i jednostek, dla których możliwość zawijania do ustrońskiej przystani jest niezwykle ważna. Z myślą o nich, podjęto starania i rozmowy z Urzędem Morskim w Słupsku, które miały doprowadzić do powstania nowej przystani. Zakończyły się one sukcesem. W Urzędzie Gminy Ustronie Morskie, wójt Jerzy Kołakowski odebrał z rąk dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku - Tomasza Bobina, podpisaną w swojej obecności umowę na realizację inwestycji.

- To przedsięwzięcie ogromnej wagi i szansa dla naszych rybaków. Dzięki nowej przystani, tu na miejscu, nie będą już musieli szukać miejsca w Dąbkach, Chłopach czy Jarosławcu, gdzie często go brakuje. W chwili obecnej zarejestrowanych mamy 8 jednostek rybackich, z czego pływają 3. Ich liczba jednak wzrośnie. Musimy wyjść naprzeciw ich potrzebom - nadmienił podczas spotkania wójt Jerzy Kołakowski.

Budowa nowej przystani ma zostać ukończona już w marcu przyszłego roku. Koszt inwestycji to 2,5 miliona złotych, z czego 75% stanowić będzie dofinansowanie ze środków unijnych. Pozostałą część sfinansuje Skarb Państwa. Choć pierwotnie koszt przedsięwzięcia szacowano na ponad 4 miliony złotych, ze względu na uwarunkowania rynkowe udało się oszczędzić połowę. Tę oszczędność Urząd Morski również planuje ulokować w Ustroniu Morskim. Tymczasem, w niespełna rok, na ustrońskim brzegu zmodernizowane zostaną urządzenia wyciągowe jednostek rybackich w postaci dalby wyciągowej zwrotnej wraz z wyposażeniem. Pojawi się wyciąg linowy oraz fundament wyciągu, kabestanów oraz maszynowni, a także trafostacja z instalacjami i przyłączami.

 

informacje kołobrzeg, ustronie,przystań

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama