menu
Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  *** 

Morka 2014 w temacie afery podsłuchowej

informacje kołobrzeg, ustronie,morkaDobiegły końca XI Warsztaty Satyry i Karykatury "Morka". W tym roku, obok tematów morskich i lokalnych, dominowała tematyka afery podsłuchowej...


W sobotni wieczór, w Ustrońskim amfiteatrze odbył się wernisaż wystawy poplenerowej XI Warsztatów Satyry i Karykatury "Morka". Szerokiej publiczności zaprezentowane zostały rysunki satyryczne powstałe w czasie tegorocznej edycji pleneru. W tym roku w letniej stolicy Humoru - Ustroniu Morskim, gościli: Henryk Cebula, Sławomir Łuczyński, Michał Graczyk, Jacek Frąckiewicz, Janusz Mrozowski, Tomasz Wołoszyn, Wiesław Lipecki, Jarek Wojtasiński, Jacek Podlasiński oraz Dariusz Pietrzak. Rysownicy od 1 lipca obserwowali i przenosili na papier, dodając od siebie sporą dawkę humoru, sytuacje z letniego życia naszej miejscowości. Wielu turystów natomiast miało okazję zaopatrzyć się we własny portret lub karykaturę.

Po raz kolejny artyści udowodnili, że warto czasem spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z przymrużeniem oka, szczególnie podczas urlopu. Wystawie towarzyszył koncert jazzowy muzyki filmowej Krzysztofa Komedy. Była to swojego rodzaju podróż w czasie, do lat 50-tych, gdy artysta muzykował właśnie w Ustroniu Morskim. Wówczas to miejscowa restauracja Ustronianka stała się kolebką polskiego powojennego jazzu. Klimat wieczoru dopełnił poetycki występ  Laury Łącz - znanej aktorki teatralnej, filmowej oraz pisarki.

 

informacje kołobrzeg, ustronie,morka

informacje kołobrzeg, ustronie,morka

informacje kołobrzeg, ustronie,morka

informacje kołobrzeg, ustronie,morka

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.