menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

Ustronie Morskie wygrało przed NSA

lotnisko,ustronie,bagiczCzy to realny zwrot w sądowych potyczkach gminy Ustronie Morskie ze spółką Baltic Center Polska? Tak uważa wójt Ustronia - Jerzy Kołakowski.


"Pierwszy akt tej historii rozpoczął się złożonym przez wójta gminy pozwem o odzyskanie obszaru 44 ha nad morzem w kwietniu 2011 r. Niestety zmiana ustawy o przekształcaniu praw użytkowania wieczystego w prawo własności okazała się niekorzystna dla interesów gminy, a sprzyjająca interesom spółki. Na jej podstawie BCP rozpoczęło starania o administracyjne przekształcenie przez wójta powyższych gruntów we własność, tym samym cywilne postępowanie zostało zawieszone przez Sąd w Koszalinie, dokładnie na ponad  2 lata (obecnie jeszcze jest zwieszone  lecz na wniosek pełnomocników Gminy zostanie odwieszone). Drugi akt tej złożonej prawnie historii, to oczekiwanie blisko roku na ostateczny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Od tego wyroku zależały dalsze losy postępowania cywilnego o odzyskanie terenów przez gminę" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie gminy.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie. W 2011 roku wójtowi i radnym Rady Gminy skończyła się cierpliwość (dowiedz się więcej: przeczytaj). Zamiast inwestycji, na działkach po dawnych lotnisku po latach obietnic nadal hula wiatr. - Miało być lotnisko, hotele, pola golfowe, marina, a nie ma nic. Gdzie to Las Vegas? - pytał cynicznie Basarab na jednej z sesji (dowiedz się więcej: przeczytaj). Jak informuje naszą redakcję wójt Jerzy Kołakowski, Naczelny Sąd Administracyjny wydał korzystny wyrok dla gminy. - Jestem bardzo zadowolony z tego rozstrzygnięcia, gdyż pozwala nam ono korzystnie patrzeć na zakończenie sporu cywilnego - mówi wójt.

"Korzystny dla Gminy wyrok, mówiąc w skrócie, daje pierwszeństwo sprawie cywilnej o odzyskanie gruntów nad postępowaniem administracyjnym wniesionym przez BCP o przekształcenie terenów przez wójta z mocy znowelizowanej ustawy we własność spółki. Tym samym piłka znowu w grze i wszystko w rękach sądu cywilnego" - czytamy w oświadczeniu gminy.

lotnisko,ustronie,bagicz
Fot. P. Dawid

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.