Scattered Clouds

22°C

Kołobrzeg

14 sierpnia 2022    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
14 sierpnia 2022    
    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

straż,podpisy,ustronieStrażacy ochotnicy walczą o zasiłek chorobowy i rehabilitacyjny, który im nie przysługuje, gdy dojdzie do wypadku w czasie działań strażackich.


Rozpoczęta kilka miesięcy temu akcja, zakończyła się sukcesem. Strażacy ochotnicy, wyjeżdżając na akcję, gdy dojdzie do jakiegoś wypadku, nie mogą liczyć na zasiłek chorobowy i rehabilitacyjny. Jan Dzik, szef Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim, w czasie akcji połamał sobie rękę i nogę. Sam odczuł, że państwo, pomimo tego, że ratuje życie i mienie ludzkie, niespecjalnie zależy na jego osobie. Dlatego, razem z kolegami postanowił to zmienić.

Aby dokonać zmian ustawowych, niezbędne było zebranie 100 tysięcy podpisów. I akcja kończy się sukcesem. Jerzy Bartnik i Jan Dzik prezentują karty z podpisami, których zebrano na dzień dzisiejszy ponad 104 tysiące, a dokumenty nadal przychodzą. Teraz, sprawą będzie musiał zająć się Sejm.

 

straż,podpisy,ustronie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama