Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dziś, Rada Gminy Gościno po raz ósmy odrzuciła taryfę na wodę i ścieki opracowaną przez Miejskiej Wodociągi i Kanalizację. Spółka przegrała też w NSA, ale wyrokiem się nie przejmuje, zwłaszcza, że Gościno przegrało ze spółką inną sprawę.


Na naszym portalu już wiele razy pisaliśmy o perypetiach spółki wodociągowej z gminą Gościno i odwrotnie. Burmistrz oraz radni stawiają przedsiębiorstwu zarzuty związane z kalkulacją taryfy, w tym kwestie subsydiowania skrośnego czy wręcz dyskryminacji gminy. Jak mówi Marian Sieradzki, burmistrz Gościna, od uchwały odrzucającej taryfy odwołały się MWiK. Ich wniosek odrzucił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie, a teraz Naczelny Sąd Administracyjny. Sieradzki nie wyklucza skierowania sprawy na właściwe tory prawne.

- Wyrok dotyczy taryfy złożonej w 2013 roku. Od tego czasu, gmina przyjęła wyższą taryfę i choć dziś nie zatwierdzono dokumentu przedłożonego radnym, dla nas niczym to nie skutkuje. Ważniejsza jest kolejna już przegrana gminy Gościno w Sądzie Okręgowym w Koszalinie o zapłatę 1,4 mln zł - informuje Paweł Hryciów, prezes MWiK. Chodzi o sprawę sprzed kilku lat, związaną z dopłatami do spółki. Sprawa trafiła do sądu. W Koszalinie, MWiK wygrały, ale Sąd Apelacyjny przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał znów wyrok na korzyść spółki kołobrzeskiej. Na razie jest on nieprawomocny.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama