Few Clouds

4°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gościno w pierwszej dziesiątceBurmistrz Gościna Marian Sieradzki był gościem specjalnym na zorganizowanym w dniach 22-23 września w Katowicach XIV Samorządowym Forum Kapitału i Finansów.


Samorządowe Forum Kapitału I Finansów to prestiżowe spotkanie od lat stanowiące platformę wymiany doświadczeń szefów samorządów z przedstawicielami administracji państwowej i biznesu. Nowoczesne miejsce Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i trzynastoletnia tradycja spotkań stanowiły idealne połączenie dla tematów kolejnej, czternastej edycji Forum.

Program XIV Forum objął ponad 60 paneli i debat, które złożyły się na 10 konferencji tematycznych, czyli: Kongresu Skarbników Polskich Samorządów, Zjazdu Sekretarzy, Forum Przewodniczących Rad, Miasto Przyszłości, spółki komunalne, ponad gminne związki i porozumienia jako Instrumenty realizacji usług publicznych, finansowanie i ochrona zdrowia przez samorząd, wyzwania dla Samorządowej Oświaty, audyt wewnętrzny w JST, innowacje w rozwoju obszarów wiejskich oraz Jakość życia seniorów.

Dla Gminy Gościno najważniejszy był finał pierwszego dnia Forum. Dzień ten bowiem zwieńczyła Gala Inwestorów Samorządowych, podczas której ogłoszono wyniki rankingów „WSPÓLNOTY” w trzech kategoriach:
1. Ranking „Wydatki inwestycyjne samorządów”
2. Ranking „Wykorzystanie funduszy UE na projekty społeczne – wydatki bieżące”
oraz
3. Ranking „Wykorzystanie funduszy UE w projekty społeczne – inwestycje”,  w którym gmina Gościno zajęła IX miejsce

Wskaźnik tego rankingu bierze pod uwagę dotacje inwestycyjne z funduszy UE na zadania związane ze sferą społeczną. Uwzględniono tu wydatki min. w działach: turystyka, oświata i wychowanie, ochrona zdrowia, pomoc społeczna i pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej, edukacyjna opieka wychowawcza, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, ogrody botaniczne i zoologiczne oraz naturalne obszary i obiekty chronionej przyrody, kultura fizyczna.

W tym miejscu warto przypomnieć nie tak odległy sukces gminy w skutecznym pozyskiwaniu środków finansowych z funduszy Unii Europejskiej. Ten sukces został potwierdzony raportem opracowany przez Urząd Marszałkowski pt.: Absorpcja środków UE przez samorządu oraz ich  jednostki w województwie zachodniopomorskim w latach 2007-2012. Z opracowania Urzędu Marszałkowskiego wynika, że na najwyższym miejscu wśród gmin powiatu kołobrzeskiego - miejsce 10 - zajęła Gmina Gościno. Za nią uplasowały się na 12 miejscu Gmina Miasto Kołobrzeg, Gmina Kołobrzeg na 18, Gmina Rymań na 40, Gmina Siemyśl na 70, Ustronie Morskie na 85, a Gmina Dygowo na 91 miejscu w województwie zachodniopomorskim.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama