Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wigilia z tradycją w GościnieWieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku. Punktem kulminacyjnym przeżyć adwentowych w rodzinach chrześcijańskich jest wigilia Bożego Narodzenia. Posiada ona bardzo bogatą liturgię domową. Geneza tej liturgii sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Obrzędy te i zwyczaje mają więc starą tradycję. Pielęgnowanie a wraz z nim kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest naszym wspólnym dobrem oraz nieocenioną wartością.


Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców powiatu kołobrzeskiego o wzięcie udziału w naszym spotkaniu. 17 grudnia na placu przy Domu Kultury w Gościnie odbędzie się pierwsza odsłona imprezy pn. „Wigilia z Tradycją”, pragniemy by spotkanie odbywało się cyklicznie na terenie naszego powiatu, forma pozostaje otwarta.

„Wigilia z Tradycją” to impreza podzielona na trzy części odbywające się równolegle tj. :
1. Jarmark Bożonarodzeniowy, który skupiać będzie przedstawicieli handlu świątecznego, twórców, rzemieślników, twórców, piekarzy, kucharzy i amatorów chcących zaprezentować oraz zhandlować swoje świąteczne domowe specjały.
2. Kolędowanie, na które zapraszamy zespoły działające bezpośrednio przy JST naszego powiatu, szkołach, klubach oraz niezrzeszone grupy muzyczno-wokalne jak i solistów. Mile widziane będą również Jasełka.
3. Konkursy, ogłaszamy również konkursy w trzech kategoriach tj. potrawy świąteczne, ozdoby świąteczne oraz szopki bożonarodzeniowe w których przewidziane zostały nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Szczegółowe informację, chęć wzięcia udziału prosimy zgłaszać do 12.12.2016 r., kontaktując się z Domem Kultury, telefonicznie: 508 284 131, 507 022 308 lub mailowo na: marcin.pawlak@dk.goscino.com.pl. Jednocześnie prosimy o rozpropagowanie informacji w swoich lokalnych społecznościach i o zachęcenie do udziału.

Wigilia z tradycją w Gościnie

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama