Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Robert Jachimowicz wyróżnionyRobert Jachimowicz, najbardziej znany sportowiec z Gościna, po raz kolejny został uhonorowany za swoje osiągnięcia. Tym razem wyróżniono go statuetką Perły Powiatu, którą wręczył mu starosta Tomasz Tamborski.


Pan Robert na co dzień pracuje w Urzędzie Miejskim w Gościnie. Los go doświadczył podwójnie, bo jako osoba niepełnosprawna, która w wyniku wypadku motocyklowego doznała niedowładu nóg, musi walczyć ze swoimi słabościami każdego dnia, to także jego droga sportowa była usłana cierniami, zwłaszcza, że został zdyskwalifikowany i pozbawiony podium. Ale nawet wówczas, choć emocje towarzyszyły mu w jego decyzjach, nie poddał się, walczył. I udało się. Najpierw, zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem podczas Mistrzostw Europy. Wyróżniono go wówczas Gryfem Zachodniopomorskim. A potem, 8 września, a Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro, 19,10 metrów - taki wynik przyniósł mu srebrny medal, lepszy był tylko Łotysz. 

Teraz, za swoja pasję, trud i sukcesy, otrzymał Perłę Powiatu. Pan Robert jest człowiekiem niezwykle skromnym. Bardzo się wzruszył i jak sam stwierdził, nie jest dobrym mówcą, jest dobrym sportowcem. W imieniu społeczności Gościna, wyróżnienia gratulowała mu Barbara Koleśnikow, przewodnicząca Rady Miejskiej w Gościnie. Gratulujemy nagrody i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Robert Jachimowicz wyróżniony
Robert Jachimowicz wyróżniony

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama