Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

1 stycznia Kołobrzeg przestał być jedynym miastem w powiecie kołobrzeskim. Decyzją MSWiA miastem jest także Gościno, które zostało gminą miejsko-wiejską.


Nowe Brzesko (województwo małopolskie), Wolbórz (województwo łódzkie), Pruchnik (województwo podkarpackie), Czyżew (województwo podlaskie), wreszcie zachodniopomorskie Gościno. To 5 miejscowości, które od 1 stycznia 2011 roku uzyskały prawa miejskie. W ten sposób w naszym powiecie przybył kolejny ośrodek miejski.

W średniowieczu, Gościno było lennem kołobrzeskim i zarządzała nim Rada Miejska. W XIX wieku wieś weszła do powiatu kołobrzesko-karlińskiego. Na początku XXI wieku potencjał społeczno-gospodarczy Gościna stale rósł, a wraz z nim aspiracje mieszkańców. W 2009 roku w Gminie Gościno mieszkały 5232 osoby, z tego w samym Gościnie 2456 osób.

Obok uzyskania statusu miasta, zmieniła się jeszcze jedna rzecz. Gościno od 1 stycznia ma burmistrza. A tak w samym Gościnie niewiele się zmieniło. Być może trzeba zaczekać do oficjalnej uroczystości nadania praw miejskich, a ta już na Trzech Króli - 6 stycznia.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama