Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Gościnie odbyła się dziś historyczna uroczystość. Ta znana miejsowość naszego powiatu otrzymała prawa miejskie. To  drugie miasto w powiecie.


Jeszcze do niedawna Kołobrzeg był jedynym miastem w powiecie kołobrzeskim. Mówiło się o włączeniu do naszego powiatu miasta Karlina, tak jak to było przed II wojną światową. A tymczasem Rada Ministrów zadecydowała, że od 1 stycznia miastem będzie Gościno.

Dziś odbyła się uroczystość nadania praw miejskich. Zjechali na nią samorządowcy i przedstawiciele wielu władz oraz stowarzyszeń. Odbyła się laudacja i odczytanie praw miejskich. Marianowi Sieradzkiemu, jeszcze do niedawna wójtowi gminy, obecnie burmistrzowi, samorządowcy wręczyli bogato zdobiony łańcuch, ufundowany przez sąsiednie gminy. Nałożył go prezydent Janusz Gromek. Nowe miasto otrzymało również sztandar.


 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama