Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Burmistrz Gościna o tym, ile może kosztować woda i ścieki

Po naszym artykule o czwartkowym spotkaniu w sprawie cen wody i ścieków (przeczytaj), który powstał na podstawie notatki przesłanej przez rzecznika prasowego prezydenta Kołobrzegu - Michała Kujaczyńskiego, z naszą redakcją skontaktował się burmistrz Gościna, Marian Sieradzki. Wskazał on, że w artykule znajdują się nieprawdziwe informacje, gdyż nie jest tak, że gminy trzymają się wspólnej taryfy. - Problemem jest to, w jaki sposób są kształtowane koszty tej taryfy - mówi Sieradzki i przypomina, że gmina Gościno wygrała ze spółką Miejskie Wodociągi i Kanalizacja kilka procesów sądowych m.in. w tej sprawie. I jak dodaje, na podstawie tych doświadczeń, a także wcześniejszych rozmów jeszcze z prezydentem Januszem Gromkiem, podczas dzisiejszego spotkania zaproponowano, aby taryfa dla gmin była tworzona w taki sposób, że koszty wspólne dzielone byłyby przez liczbę sprzedanych metrów sześciennych plus wysokość podatków dla MWiK w danej gminie. Na tej podstawie, każda gmina miałaby własną taryfę, która byłaby uzależniona od sprzedaży oraz wysokości podatków nałożonych na infrastrukturę. - Im więcej sprzedanej wody i odprowadzonych ścieków, a także im mniejsze podatki dla spółki, tym mniejsza cena dla mieszkańców - mówi burmistrz Gościna. Jednocześnie dodaje, że pani prezydent najpierw na to rozwiązanie przystała, ale później, gdy porozmawiała z prezesem MWiK, zdanie zmieniła.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama