Broken Clouds

13°C

Kołobrzeg

10 czerwca 2023    |    Imieniny: Bogumił, Małgorzata, Edgar
10 czerwca 2023    
    Imieniny: Bogumił, Małgorzata, Edgar

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W szkole 18-19 stopni, bo ceny za gaz poszybowały w górę

240 tysięcy złotych - tyle z górką zaplanowała gmina Gościno na ogrzewanie jednostek oświatowych w 2022 roku. Jak mówi burmistrz Marian Sieradzki, faktura, którą teraz otrzymała gmina, przekroczyła 100 tysięcy złotych. - W lutym zabraknie nam pieniędzy za ogrzewanie - mówi burmistrz. W gminie atmosfera jest fatalna, bo podwyżki cen energii, nad którymi rząd stracił kontrolę, uderzają we wszystkich i we wszystko. Gmina nie miała wyjścia i polecono ustawić ogrzewanie w szkole tak, aby temperatura spełniała rozporządzenie ministerialne i oscylowała wokół 18-19 stopni. To oczywiście nie podoba się rodzicom. Jednak ani protesty, ani oszczędności nie zmieniają faktu, że w lutym w gminie skończą się środki finansowe na ogrzewanie. Co dalej, jeśli radni nie zmienią budżetu? Jak mówi burmistrz, rząd zapowiedział refundację za podwyżki, ale na razie nic więcej na ten temat nie wiadomo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama