Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

5 czerwca 2023    |    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
5 czerwca 2023    
    Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Troton pomaga Ukraińcom

W ostatnich kilku tygodniach firma wsparła lokalne organizacje i przekazała pomoc medyczną w Ukrainie na łączną kwotę 100 000 złotych. 25 marca, Prezes Troton Sp. z o.o. Jan Wołejszo w imieniu firmy przekazał czek wart 30 000 złotych Burmistrzowi Gminy Gościno Marianowi Sieradzkiemu. Środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup jedzenia, chemii, odzieży i innych potrzebnych rzeczy dla Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w naszej gminie.

6 kwietnia, kolejne dwie organizacje w Kołobrzegu PCK i Fundacja Pomagamy otrzymały dary z rąk Prezesa Troton z o.o.. Dla PCK przekazano cztery defibrylatory oraz dwie profesjonalne apteczki warte 20 000 złotych, które po świętach wielkanocnych zostaną przekazane do wyposażenia karetki we Lwowie, szpitali w Użhorodzie i Żytomierzu oraz na poligon w Iwano Frankowsku. Fundacja PomagaMY otrzymała natomiast jedzenie i kosmetyki warte 50 000 złotych, które zostaną rozdystrybuowane osobom uciekającym z Ukrainy, które trafiły do Kołobrzegu.

Środki pieniężne oraz dary to nie jedyna pomoc oferowana przez Troton Sp. z o.o.. Firma zatrudnia również Ukraińców, wypłaca im zapomogę na start i opłaca mieszkanie, aby pomóc w adaptacji w nowym miejscu. Oprócz tego, Troton Sp. z o.o. przekazał również środki finansowe dla organizacji transportu Ukraińców z granicy polsko-ukraińskiej.
Zarząd i Pracownicy Troton Sp. z o.o. głęboko solidaryzują się z Ukrainą poprzez aktywną pomoc dla uchodźców i obszarów objętych działaniami wojennymi, sprzeciwiając się inwazji rosyjskiej w niepodległej Ukrainie.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama