Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Młodzi strażacy w akcji...

W piątek 27 maja 2022 roku w Zespole Szkół w Gościnie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorem eliminacji wojewódzkich jest Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP Województwa Zachodniopomorskiego. W otwarciu turnieju wziął udział członek Zarządu Powiatu Mirosław Tessikowski, który w imieniu starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego przekazał, ufundowane przez Zarząd Powiatu, nagrody dla zwycięzców eliminacji wojewódzkich.

Do turnieju zgłosiło się 23 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy: uczniowie szkół podstawowych klas I-IV, uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy musieli przejść test pisemny i ustny z wiedzy z zakresu: historii ochrony przeciwpożarowej, działalności Ochotniczej Straży Pożarnej i Związku OSP, prewencji przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego oraz ratownictwa. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała powołana komisja. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca szczebla wojewódzkiego wezmą udział w finale krajowym, który odbędzie się w lipcu 2022 roku.

Po podsumowaniu wyników, jury turnieju ogłosiło zwycięzców:

I miejsce Filip Kormański z powiatu stargardzkiego
II miejsce Marcel Zielonka z powiatu świdwińskiego
III miejsce Adam Adamowicz z powiatu kamieńskiego

Grupa II

I miejsce Amelia Podolak z powiatu drawskiego
II miejsce Stefan Filipiak z powiatu choszczeńskiego
III miejsce Jakub Bednarek z powiatu gryfińskiego

Grupa III
I miejsce Julia Podolak z powiatu gryfickiego
II miejsce Marta Biniek z powiatu świdwińskiego
III miejsce Adrian Biernat z powiatu kołobrzeskiego.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama