Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Centrum Ratownictwa w Gościnie otwarte [foto, wideo]

Po zakończonych sukcesem walkach z inwestycją związaną z budową Gminnego Centrum Ratownictwa w Gościnie, dziś odbyło się jej uroczyste otwarcie. Gminie udało się uzyskać dofinansowanie na tę budowę ze środków unijnych Oś Priorytetowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. Realizacja zadania kosztowała 4,5 zł, z czego dotacja to 4 mln zł.

Burmistrz Marian Sieradzki od dłuższego czasu zabiegał o ośrodki finansowe na budowę remizy, aby posiadać profesjonalne warunki do pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko gminy, ale także powiatu, bo przecież OSP Gościno należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obok strażaków, w oddanej inwestycji znajdować będzie się komórka odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe w gminie, posterunek policji, a w przyszłości być może także ratownictwo medyczne. Podczas uroczystości, przekazano także używany wóz bojowy marki Renault na potrzeby strażaków w Ukrainie.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama