Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Powiat szuka wykonawcy Domu Dziecka w Gościnie

Wraz z procedurą sprzedaży nieruchomości przy ul. Ogrodowej, na której stoi budynek dawnej filii DPS Włościbórz, Zarząd Powiatu w Kołobrzegu ogłosił przetarg na budowę budynku Domu Dziecka. Powiat ma działkę pod tę inwestycję, która znajduje się przy Domie Pomocy Społecznej w Gościnie. Jak mówi starosta Tomasz Tamborski, przetarg zostanie rozstrzygnięty w lutym. Koszt inwestycji oszacowany przez powiat to 3,6 mln zł, ale bez wyposażenia obiektu. To, Zarząd Powiatu zamierza realizować sukcesywnie po zakończeniu inwestycji. Już dziś Kołobrzeska Izba Gospodarcza zapowiedziała doposażenie tej inwestycji a 25 tys. zł.

Obiekt nie będzie duży, bo będzie miał niecałe 400 metrów kwadratowych, natomiast odpowiada on potrzebom powiatu kołobrzeskiego. Docelowo ma tam mieszkać 14 wychowanków. Obok pokoi mieszkalnych, ma tam również być świetlica, kuchnia, czy pralnia. Do tej pory, powiat kołobrzeski ponosi koszty utrzymania dzieci z powiatu kołobrzeskiego, wobec innych samorządów, w których instytucjach mieszkają nasze dzieci. Czas wykonania inwestycji to 10 miesięcy. Jest więc szansa, że już w przyszłym roku będzie możliwe uruchomienie nowej placówki w Gościnie.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama