Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowi mieszkańcy w naszych lasach

Nadleśnictwo w Gościnie poinformowało, że nasze lasy wzbogaciły się o nowych, szybkich mieszkańców. Dwa młode sokoły wędrowne, które niedawno pojawiły się na terenie naszego nadleśnictwa, zostały  zaobrączkowane, co pozwoli na monitorowanie ich rozwoju i migracji. Sokoły wędrowne są znane ze swojej niezwykłej prędkości, a dorosłe osobniki mogą osiągnąć w locie nurkowym zawrotną prędkość do 390 km/h, co czyni je jednymi z najszybszych ptaków na świecie. To właśnie ta zdolność do szybkiego lotu sprawia, że sokoły wędrowne są fascynującym dodatkiem do naszego ekosystemu.

Zaobrączkowanie jest kluczowym elementem programu ochrony i badań nad ptakami drapieżnymi. Dzięki temu procesowi naukowcy mogą śledzić wzorce migracji, zdrowie populacji oraz wpływ zmian środowiskowych na te imponujące ptaki.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama