Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, gościno, straż, wózDo OSP Gościno trafił kolejny fabrycznie nowy wóz gaśniczy. Strażacy dzień zaczęli od pożaru w Karkowie, ale po powrocie do remizy przywitali nowy pojazd.


Nowy MAN TGM 13.290 zabudowany przez firmę Mototruck z Kielc zastąpił Stara 244, który został przeniesiony do jednostki OSP Robuń. Nowy wóz bojowy różni się od swojego bliźniaka, który od listopada służy w OSP Gościno kilkoma szczegółami. Jest to średni wóz ratowniczo-gaśniczy, posiada zbiornik na wodę o pojemności 2,5 tys. litrów oraz 250 litrów środka pianotwórczego. Wydajność autopompy przy niskim ciśnieniu wynosi - 2600 dm3, a przy wysokim - 250 dm3/min. Na wyposażeniu znalazł się średni zestaw hydrauliczny WEBER, a także 4 latarki i radiostacje plus węże tłoczne, torba R-1 z deską ortopedyczną i szynami kramera, agregat prądotwórczy. Jednostka OSP Gościno jest ewenementem w skali kraju, gdzie w ciągu 4 miesięcy 2 wysłużone stary zastąpiono nowoczesnymi pojazdami.


Fot. M. Hryb

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama