Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, gościno, sesja, powiat, dargocicePodczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w ZS im. Macieja Rataja w Gościnie, radni zapoznali się z problemami gminy i miasta Gościno.


Burmistrz Gościna, Marian Sieradzki, zasugerował radnym, że sesje wyjazdowe w gminach powiatu powinny się odbywać nie rzadziej niż na 2 lata. Pozwoliłoby to lepiej zapoznawać się z problematyką wszystkich gmin powiatu, nie tylko Kołobrzegu. Podczas sesji poruszano zwłaszcza tematykę infrastruktury powiatowej, jej stanu i inwestycji. Burmistrz Sieradzki stwierdził również, że po załatwieniu wielu sprawi i rozwiązaniu jeszcze większej liczby problemów, w tym roku na pełnym obrotach ruszy kąpielisko w Dargocicach.

Sama sesja w tematyce powiatu była bardzo krótka. Jednym z ciekawszych wątków jest interpelacja radnego Ryszarda Ławrynowicza, który domaga się zainicjowania przez starostę budowy w miejscu dawnego lądowiska helikopterów na terenie Szpitala Regionalnego dwupoziomowego parkingu, w związku z arbitralną decyzją o przekazaniu części terenów szpitala pod budowę hospicjum. Ławrynowicz podnosi, że przez to szpital stracił zaplecze parkingowe i jest z tym obecnie duży problem. Brakuje również miejsca do postoju karetek transportowych. "Proszę sobie wyobrazić, jak może czuć się pacjent, którego rano, oszronioną zimną karetką przewozi się do właściwej kliniki w Szczecinie, gdzie przyjęcie pacjenta wyznaczono np. na godzinę 10" - pisze Ławrynowicz.

informacje kołobrzeg, gościno, sesja, powiat, dargocice

informacje kołobrzeg, gościno, sesja, powiat, dargocice

informacje kołobrzeg, gościno, sesja, powiat, dargocice

informacje kołobrzeg, gościno, sesja, powiat, dargocice

informacje kołobrzeg, gościno, sesja, powiat, dargocice

informacje kołobrzeg, gościno, sesja, powiat, dargocice

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama