Scattered Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2024    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2024    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, straż,gościno,wozy,przekazanie4 wozy trafiły dziś uroczyście do nowych właścicieli. 2 nowe średnie wozy służą w Gościnie, średni wóz trafił do Robunia, a lekki wóz do Ramlewa.


O nowych nabytkach już pisaliśmy. 2 średnie wozy ratowniczo-gaśnicze dla tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej zakupił Urząd Miejski w Gościnie. Jedno z aut otrzymało dofinansowanie unijne z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie - 600 tysięcy złotych, resztę, ponad 200 tysięcy, wyłożył samorząd gminny. Dotychczas używany średni wóz z Gościna trafił do Robunia, a lekki wóz do Ramlewa.

Dziś w Gościnie, z udziałem nadbrygadiera Henryka Cegiełki - zachodniopomorskiego komendanta Straży Pożarnej oraz Andrzeja Jakubowskiego - członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, odbyła się uroczystość przekazania pojazdów. Dwa nowe wozy otrzymały swoje imiona. Pierwszy, to Bartek, a jego ojcem chrzestnym jest druh Jerzy Bartnik, do niedawna komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Drugie auto to Franek - rodzicami chrzestnymi są burmistrz Marian Sieradzki z małżonką. Podczas uroczystości, zasłużonym strażakom wręczono medale i odznaczenia.

Nadbrygadier Henryk Cegiełka w okolicznościowym przemówieniu zwrócił uwagę na fakt, że poza miastami, na pierwszym odcinku walki z zagrożeniami są właśnie strażacy ochotnicy. Przypomniał, że mało kto odróżnia ich od zawodowych strażaków, bo strażak to strażak, ale fakty są faktami. Z kolei burmistrz Marian Sieradzki nie ukrywa, że dzięki zakupowi nowych aut, miasto i gmina Gościno jest w stanie radzić sobie z zagrożeniami i niesieniem pomocy mieszkańcom, ale także turystom, których w sezonie nie brakuje.reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama