Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

rondo, gościno, montmorillonRada Miejska w Gościnie nadał nazwę nowemu rondu, zbudowanemu na drodze 162 na obwodnicy. Nosi ono nazwę miasta partnerskiego Gościna.


Kontakty pomiędzy Gościnem a Montmorillon zaczęły się 20 lat temu, gdy dwie szkoły rolnicze podjęły współpracę. 16 lat temu, Gościno i Montmorillon podpisało umowę o współpracy partnerskiej. Montmorillon to miejscowość we Francji, w regionie Poitou-Charentes, w departamencie Vienne. Zamieszkuje ją ok. 7 tysięcy osób. Jak mówi burmistrz Marian Sieradzki, przez te wszystkie lata, współpraca odbywała się na wszystkich płaszczyznach. - Najbardziej cieszy to, że połączyliśmy zwykłych ludzi, że odwiedzają się rodziny, że nawiązały się przyjaźnie, które trwają po dziś dzień - mówi Marian Sieradzki.

W 2010 roku w Montmorillon imieniem Gościna nazwano skwer. Teraz w Gościnie, u zbiegu ulic torowej i Ogrodowej, będzie Rondo Montmorillon. Nie jest ono jeszcze użytkowane, a powstał w ciągu obwodnicy Gościna na drodze wojewódzkiej nr 162. Francuscy goście byli niezwykle wzruszeni i jak podkreślał wicemer Montmorillon, to niezwykły zaszczyt, że władze Gościna upamiętniły ich miasto w tak szczególny sposób. Na miejscu okazało się, że przy rondzie zamontowano aż dwie tablice, więc radość była tym większa. Sama obwodnica ma zostać otwarta w ciągu miesiąca.

 

rondo, gościno, montmorillon

rondo, gościno, montmorillon

rondo, gościno, montmorillon

rondo, gościno, montmorillon

rondo, gościno, montmorillon

rondo, gościno, montmorillon

rondo, gościno, montmorillon

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama