menu

II i III kwarta zaważyły na porażce

Przegraną zakończył się niedzielny mecz Kotwicy Kołobrzeg z AZS Koszalin. O porażce "Czarodziejów z Wydm" zadecydowała niska skuteczność.


Pierwsza i czwarta kwarta - to części meczu, w jakich kibice Kotwicy chcieliby ją widzieć w rozgrywkach ekstraklasy. Niestety, zabrakło czasu, żeby odrobić fatalną grę gospodarzy w środku meczu. Ostatecznie, Kotwica w walce o puchar prezydenta miasta zajęła II miejsce.

I kwarta to gra kosza za kosz: bardzo wyrównana i ambitna. Jednak trener Dariusz Szczubiał zaczął eksperymentować z zawodnikami i II kwarta zaważyła na całym meczu. Kołobrzeżanie przegrali ją 18 punktami. Nie lepiej było po przerwie. W III kwarcie znów nie potrafiliśmy nawiązać walki z sąsiadami z Koszalina. AZS był po prostu skuteczniejszy i co najważniejsze: trafiał do kosza. Zawodnicy Kotwicy, choć rzucali, to jednak piłka odbijała się od obręczy albo do niej nie dolatywała.

Emocje dały o sobie znać w IV kwarcie. Tę część meczu kołobrzeżanie potrafili zagrać niezwykle ambitnie. I udało im się. Odrobili straty, a na minutę przed gwizdkiem sędziego przegrywaliśmy tylko 7 punktami. W dyskusję z sędziami po kilku nietrafionych decyzjach wdał się trener Szczubiał. Gdy zarobiliśmy już 5 fauli krzyczał na całą halę, że gramy bez fauli. Gdy zawodnicy go nie słuchali walnął krzesłem o parkiet i w przerwie jeszcze raz ustalił zasady ostatecznej rozgrywki. Były piękne rzuty za 3 punkty i w tej części meczu AZS został znokautowany. Niestety, mecz przegraliśmy. Trzeba dodać, że niedzielne spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem służb porządkowych i policji. Ochrony było nieproporcjonalnie dużo w stosunku do kibiców...

Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 71:80
17:18, 12:30, 14:21, 28:11

Kotwica: Franklin 8, Zabłocki 8, Bręk 10, Djurić 2, Scott 21, Diduszko 6, Harris 15, Złoty 1
AZS Koszalin: Bartosz 8, Woodbury 10, Arabas 2, Kinloch 8, Śnieg 7, Frazier 33, Radke 2, Milicić 10

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.